Webinar Dietetyczne Strategie Maksymalizujące Zdolności Wysiłkowe Piłkarzy

W toku trwania webinaru będziesz mieć okazję poznać tajniki współpracy dietetyka sportowego z elitą piłki nożnej. Dowiesz się nie tylko tego, jak powinni się odżywiać piłkarze, ale też jak przekonywać sportowców do wprowadzania poszczególnych rozwiązań.

Dla kogo jest ten webinar?

Dietetycy oraz trenerzy
Dietetycy
oraz trenerzy
Sportowcy
Sportowcy
Studenci dietetyki
Studenci
dietetyki
Osoby początkujące
Osoby
początkujące

Dla kogo jest ten webinar?

Profity z udziału w szkoleniu zdobędą przede wszystkim piłkarze (amatorzy oraz zawodowi), dietetycy, rodzice piłkarzy, studenci dietetyki, trenerzy.

Zobacz program webinaru

Opis webinaru

Jako dietetyk zajmujący się od 10 lat profesjonalną współpracą żywieniową z krajową elitą zawodników piłki nożnej, mogą jednoznacznie stwierdzić, iż poczynione przeze mnie obserwacje nastrajają wyraźnym optymizmem.

Z jednej strony z roku na rok przybywa danych naukowych mogących stanowić podglebie do formułowania spersonalizowanych wytycznych dla piłkarzy, zależnie od etapu przygotowań, poziomu wytrenowania, pozycji na boisku, czy uwarunkowań zdrowotnych, a z drugiej strony sami zawodnicy i kadra trenerska coraz bardziej doceniają znaczenie diety i specjalisty zajmującego się opracowywaniem strategii żywieniowej.

Niestety sytuacja ciągle nie jest idealna, gdyż w dzisiejszych czasach tak zawodnicy i trenerzy, jak i nawet sami dietetycy mają problem z odróżnieniem informacji fachowych od tych, które są takimi tylko z pozoru.

I chodzi tu nie tylko o umiejętność weryfikacji prawdziwości rozmaitych twierdzeń jak należy się odżywiać,  ale także o hierarchię ważności poszczególnych rozwiązań i kolejność ich implementacji w skomplikowanych realiach sportowych, w których trzeba być przygotowanym na konfrontację ze ścianą opatrzoną hasłem „dieta nie wygrywa meczu”.

Podczas webinaru dowiesz się

W toku trwania webinaru będziesz mieć okazję poznać tajniki współpracy dietetyka sportowego z elitą piłki nożnej, współpracy która godzi wytyczne oparte na dowodach naukowych z wieloletnią praktyką zawodową i folklorem specyficznych uwarunkowań środowiskowych.

Dzięki temu dowiesz się nie tylko tego, jak powinni się odżywiać piłkarze, ale też jak przekonywać sportowców do wprowadzania poszczególnych rozwiązań i jak w sposób nieekspansywny, ale zarazem skuteczny egzekwować ich realizację.

Poruszone tematy wiązać się będą z periodyzacją żywienia w odniesieniu do makrocyklu treningowego, profilaktyką kontuzji, bezpośrednim przygotowaniem do meczu i wieloma innymi strategicznymi obszarami, w których żywienie ma istotne znaczenie.

Wszystko to na przykładzie pracy z najlepszymi zawodnikami w naszym kraju.

Program webinaru

 • jesteś jak Messi czy Ronaldo – czy każdy musi pilnować tego co je?
 • „Huston, czy mamy problem?… zależy gdzie lecisz” – jak identyfikować problemy żywieniowe
 • piłkarski Erasmus, co trener to obyczaj
 • obciążenia treningowo-meczowe, dlaczego są ważną informacją
 • „dziadek i 4×4” – zróżnicowanie zapotrzebowania w zależności od obciążeń
 • rozwój młodego sportowca – na co trzeba zwrócić uwagę
 • prewencja – czy żywienie ma wpływ na ryzyko kontuzji
 • schematy – żywienie, suplementacja, nawodnienie, mecz
 • suplementacja treningowa i meczowa – EBM vs praktyka
 • mikro czy makro
 • case study (żywienie/schematy/suplementacja)

Co dalej?

1.
Wybierz interesujący Cię wykład i dokonaj rezerwacji
2.
Otrzymasz link do spotkania na żywo, abyś mógł do niego dołączyć w dzień wykładu
3.
W ciągu 24 godzin od zakończenia spotkania na żywo otrzymasz certyfikat, prezentację, nagranie oraz dostęp do grupy wsparcia
4.
Wracaj do materiałów kiedy chcesz*
*Obecność podczas transmisji na żywo nie jest wymagana masz możliwość korzystania z materiałów dydaktycznych poprzez konto w naszej witrynie.

Co otrzymujesz w cenie webinaru?

Certyfikat
Certyfikat
ukończenia
Teoria i praktyka
Teoria
i praktyka
Nieograniczone wsparcie
Nieograniczone
wsparcie
Materiał Webinar
Materiał video po zakończeniu webinaru

Kto poprowadzi webinar?

Wojciech Zep

Absolwent dietetyki Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Rozpoczął pracę w roli dietetyka w 2010 roku, od 2014 zawodowo związany z drużyną piłkarską Legia Warszawa, gdzie pełni stanowisko dietetyka. Ponadto jest doktorantem w Zakładzie Higieny AWF Poznań, prowadzącym szkolenia oraz wykłady z tematyki żywienia sportowców, jak również współpracuje z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce oraz zespołami koszykówki i siatkówki.

Znajdź termin webinaru

Brak terminów dla szkolenia: Dietetyczne Strategie Maksymalizujące Zdolności Wysiłkowe Piłkarzy

Sprawdź najbliższe szkolenia
Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji