Szkolenie Ekstremalna Redukcja w Praktyce - Diety Cykliczne

Krok po kroku poznaj sprawdzoną metodę na uzyskanie ekstremalnie niskiego poziom zatłuszczenia i naucz się wykorzystywać ją w praktyce
Doświadczeni praktycy
Doświadczeni
praktycy
Entuzjaści zdrowia
Entuzjaści
zdrowia
Osoby początkujące
Osoby
początkujące
Dietetycy oraz trenerzy
Dietetycy
oraz trenerzy

Dla kogo jest to szkolenie?

Profity z udziału w szkoleniu dietetycznym uzyskają zarówno osoby początkujące, pasjonaci zdrowego stylu życia oraz trenerzy, dietetycy oraz doświadczeni praktycy.

Zobacz program szkolenia

Opis szkolenia

Chociaż mogłoby się wydawać, że to otyłość i nadwaga wymagają najbardziej wyszukanych metod żywieniowych, to w praktyce nierzadko zdarza się, że jeszcze większym problemem jest uzyskanie ekstremalnie niskiego poziomu zatłuszczenia u osób, które już wyjściowo są szczupłe. Ludzki organizm wykształcił bowiem pewne konserwatywne mechanizmy przeciwdziałające zagłodzeniu. Redukcja „do kości” tymczasem stanowić może dla organizmu źródło silnego stresu, który uruchamia mechanizmy kompensacyjne. Czy można je przełamać? Okazuje się, że jest to możliwe przy czym sukces nie jest uzależniony jedynie od siły charakteru, ale także od obranej metody.

Diety cykliczne od samego początku uznawane były za rozwiązania stworzone stricte po to by możliwe uzyskanie ekstremalnie niskiego poziomu zatłuszczenia ciała. Łącząc w swoich założeniach elementy diet niskowęglowodanowych, najczęściej wręcz ketogennych oraz periodycznych ładowań węglowodanowych szybko zyskały miano ekstremalnych i wymagających.

W latach 80 i 90 rozwiązania takie jak „Ultimate Diet”, „Anabolic diet” czy wreszcie w kolejnej dekadzie – „Ultimate Diet 2.0” biły w wąskich kręgach osób trenujących siłowo rekordy popularności. Dziś już mało kto o ich istnieniu pamięta, a szkoda. Istnieją bowiem dobre powody by się nimi zainteresować. Jednym z takich powodów, oprócz nietuzinkowych założeń jest wysoka skuteczność.

Na szkoleniu dowiesz się

W toku trwania zajęć będziesz mieć okazję szczegółowego zapoznania się z mechanizmami homeostatycznymi organizmu, które sprawiają, że redukcja większości osób udaje się tylko do uzyskania pewnego, niekoniecznie w pełni satysfakcjonującego poziomu zatłuszczenia. Dowiesz się też jak przełamywać impas przy zastosowaniu diet cyklicznych. Całość procesu planowania diety przedstawiona zostanie w sposób maksymalnie praktyczny i czytelny. Dowiesz się też, iż dieta cykliczna, by była skuteczna może, ale wcale nie musi być dietą wprowadzającą w stan ketozy żywieniowej. Przejdziesz także krok po kroku proces tworzenia takiej diety. Finalnie będziesz mieć możliwość wglądu w oparte na realnej współpracy „case study”, uwzględniający szczegółowy opis przypadku, relację z podejmowanych działań oraz ich docelowych i pobocznych konsekwencji.

Program szkolenia

1. Wprowadzenie do tematu

 • redukcja w teorii i praktyce
 • adaptacje metaboliczne i mechanizmy kompensacyjne
 • moda na dietę lowcarb i problemy z nią związane
 • burzliwa historia diet cyklicznych

2. Dieta cykliczna w teorii

 • ogólne założenia diet cyklicznych
 • twierdzenia, które nie wytrzymały próby czasu
 • CKD czyli cykliczna dieta ketogenna
 • dieta cykliczna bez ketozy

3. Dieta cykliczna w praktyce

 • Ultimate Diet 2.0 krok po kroku
 • współczesna adaptacja diety cyklicznej
 • kilka słów o suplementach
 • redukcja a problemy z jelitami i tarczycą czyli „case study”

4. Q&A

Co otrzymujesz w cenie szkolenia?

Certyfikat
Certyfikat
ukończenia
Teoria i praktyka
Teoria
i praktyka
Nieograniczone wsparcie
Nieograniczone
wsparcie
Materiał Webinar
Materiał video po zakończeniu webinaru

Kto poprowadzi szkolenie?

Tadeusz Sowiński

Specjalista w dziedzinie żywienia oraz suplementacji w sporcie. Członek kadry dydaktycznej PZKFiTS, autor ponad 3500 artykułów. Prelegent podczas wielu konferencji, kongresów, wystąpień.
Poznaj Tadeusza

Znajdź termin szkolenia

Szukaj
Październik 2020
Szkolenie - Ekstremalna Redukcja w Praktyce - Diety Cykliczne
Webinar

Ekstremalna Redukcja w Praktyce - Diety Cykliczne

Krok po kroku poznaj sprawdzoną metodę na uzyskanie ekstremalnie niskiego poziom zatłuszczenia i naucz się wykorzystywać ją w praktyce
Prowadzący: Tadeusz Sowiński
Online
13.10.2020
Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji