179 

Dietetyka | poziom: Podstawowy/Średniozaawansowany Żywienie i Suplementacja w IBS

Dowiedz się, jak planować postępowanie żywieniowe i suplementacyjne w przypadku zespołu jelita drażliwego (IBS), minimalizując przy tym ryzyko popełnienia częstych błędów.

Program kursu

Opis

Zespół jelita drażliwego (IBS – irritable bowel syndrome) dotyka ok. 13% naszej populacji, a symptomy towarzyszące tej przypadłości bywają niekiedy wyjątkowo uciążliwe.Odpowiednie postępowanie żywieniowe może prowadzić do istotnego zmniejszenia nasilenia przykrych objawów, a nierzadko do całkowitej ich eliminacji.

Niestety biorąc pod uwagę skomplikowany i dynamiczny przebieg IBS oraz różnoraki obraz kliniczny, planowanie skutecznej strategii żywieniowej przysparza licznych problemów.

Objawy zespołu jelita drażliwego (IBS) zmieniają się w czasie, czasami przybierają na sile, by innym razem zmniejszyć nasilenie lub całkowicie zmienić swój charakter.

Najczęstsze objawy IBS to ból lub dyskomfort w obrębie jamy brzusznej, zmieniony rytm wypróżnień, a także biegunki, zaparcia i towarzyszące im wzdęcia. Na szczęście odpowiednio zaplanowana strategia żywieniowa jest w stanie istotnie zmniejszyć nasilenie uciążliwych objawów lub wręcz doprowadzić do całkowitego ich ustąpienia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, co i jak jeść w przypadku IBS oraz jak planować postępowanie żywieniowe, minimalizując przy tym ryzyko popełnienia częstych błędów, weź udział w szkoleniu Żywienie i Suplementacja w Zespole Jelita Drażliwego.

Kurs prowadzony jest przez wykwalifikowanego dietetyka z wieloletnią praktyką zarówno w obszarze planowania diety, jak i dydaktyki.

Formuła zajęć została tak opracowana, by w sposób maksymalnie fachowy, ale i przystępny, przekazać solidny zakres wiedzy.

Kurs zawiera materiały dodatkowe w formacie PDF.

czytaj więcej

To jest kurs dla Ciebie jeśli…

Masz zdiagnozowany IBS lub też borykasz się z zaburzeniami pracy przewodu pokarmowego o nieustalonej jeszcze etiologii.

Jesteś dietetykiem, trenerem, lekarzem lub studentem kierunków medycznych i w ramach swojej przyszłej pracy zawodowej masz zamiar zajmować się problematyką zaburzeń żołądkowo-jelitowych.

Chcesz poszerzyć warsztat swojej wiedzy na temat dietoterapii w IBS.

Czego masz okazję się nauczyć?

  • Czym jest i jak rozpoznaje się IBS
  • Jakie są objawy IBS
  • Jak planować żywienie w przypadku IBS
  • Jak planować suplementację w przypadku IBS
  • Jak wygląda wieloetapowy algorytm postępowania zaradczego oparty z jednej strony na transparentnych wytycznych, a z drugiej uwzględniający osobnicze reakcje organizmu.

Co otrzymujesz w cenie kursu?

Certyfikat
Certyfikat
ukończenia
Materiały video
Materiały
w formie video
Nieograniczone wsparcie
Nieograniczone
wsparcie
Nieograniczony dostęp
Nieograniczony dostęp
Teoria i praktyka
Teoria
i praktyka

Kto poprowadzi szkolenie

Tadeusz Sowiński

Specjalista w dziedzinie żywienia oraz suplementacji w sporcie. Autor ponad 3800 artykułów. Współpracujące ze sportowcami klasy mistrzowskiej, jak również z osobami trenującymi amatorsko, dla własnej satysfakcji. Prelegent podczas wielu konferencji, kongresów, wystąpień.
Poznaj Tadeusza
Masz pomysł na szkolenie?

Twój pomysł na szkolenie w połączeniu z naszą wiedzą i doświadczeniem pozwoli nam razem stworzyć wartościowe szkolenie. Podziel się z nami pomysłem!

Zarejestruj się na stronie Centrum Szkoleń Sportowych
Masz pytania?

Napisz do nas bezpośrednio na adres: kontakt@szkoleniacss.com lub skontaktuj się przez formularz.

Cena
179 
Zainwestuj