10 podcasterów, których warto słuchać

10 podcasterów, których warto słuchać

Podcasty stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Jest to przystępna forma dzielenia się wiedzą, poruszane są ciekawe tematy na temat zdrowia, biznesu, życia, ale nie tylko.

Inspirowanie miłym dla ucha tonem głosu, świetna muzyka i niecodzienni goście podcastów, sprawiają, że długi spacer czy uprawianie joggingu ze słuchawkami w uszach staje się przyjemnością.

Co więcej, dobry podcast urozmaica monotonie niektórych sytuacji i obowiązków.

W dzisiejszym wpisie przedstawimy Ci wartościowe podcasty z dietetyki, psychodietetyki, treningu siłowego, medycznego i wiele więcej.

10 wartościowych podcastów, których warto słuchać

To Tylko Dieta (Dorota Traczyk-Bednarek)

W podcaście znajdziesz rozłożone na czynniki pierwsze schematy działania wybranych zaburzeń odżywiania.

Dodatkowo, pojawiają się także rozmowy z osobami, które dzielą się swoimi doświadczeniami z przebytych zaburzeń.
Dorota porusza trudne zagadnienia, z którymi dziś wiele ludzi się niestety zmaga, dając nadzieję na pełne wyzdrowienie.

Dietetyka oparta na faktach (Radosław Smolik)

Również podcast naszego wykładowcy – Radosława Smolika, który co 2 tygodnie od ponad 3 lat publikuje odcinki poruszające różnorodne zagadnienia związane z żywieniem, żywnością, czy suplementacją.

Domeną podcastu jest bazowanie na dowodach naukowych, obalanie dietetycznych mitów i opowiadanie o bardziej skomplikowanych rzeczach prostym językiem.

Odcinki są z reguły krótkie (<20 minut), a niekiedy pojawiają się goście ze świata dietetyki.

Magdalena Hajkiewicz Podcast (Magdalena Hajkiewicz-Mielniczuk)

Podcast Magdaleny Hajkiewicz-Mielniczuk o psychodietetyce, psychologii, żywieniu i racjonalnym odchudzaniu.

Odcinki są pełne wartościowych i praktycznych treści odnoszących się do psychologicznej sfery odżywiania oraz stylu życia. Często poruszane są zagadnienia skutecznej i racjonalnej redukcji masy ciała.

Praktyczna Strona Dietetyki (Artur Mohr, Andrea Dylong)

To stosunkowo nowy podcast prowadzony przez specjalistów z zakresu dietetyki, poruszający różnorodne zagadnienia około żywieniowe (obecnie głównie z dietetyki sportowej).

Odcinki prowadzone są w formie ciekawej rozmowy napakowanej wiedzą i doświadczeniem.

Aktualnie dostępnych jest tylko kilka audycji, lecz warto oczekiwać kolejnych.

Owsiana Podcast (Justyna Świetlicka)

Dietetyczka Justyna Świetlicka opublikowała już ponad 180 odcinków podcastu, w którym pojawiają się rozmaite tematy dotyczące diety, odchudzania, zdrowych nawyków, ale nie tylko (niekiedy pojawiają się zagadnienia związane z m.in. ekologią, czy podróżami). Podcasterka często zaprasza gości i publikuje z reguły długie (~ 1 h) odcinki, których przyjemnie się słucha.

Dietetyk Sportowy Online i Zaplecze Sportu (Mateusz Gawełczyk)

To dwa podcasty Mateusza Gawełczyka z Centrum Edukacji Żywieniowej i Sportu. Tematy obejmują głównie dietetykę sportową, kwestie żywienia, suplementacji, regeneracji, czy treningu sportowców.

Jest sporo praktyki, a różnorodność zagadnień sprawia, że każdy sportowiec znajdzie coś dla siebie.

Paliwo z Roślin (Sylwia Maksym)

Sylwia Maksym specjalizuje się w dietach roślinnych i żywieniu sportowców. Łącząc ze sobą te dwa tematy, stworzyła podcast „Paliwo z Roślin”. W odcinkach jest sporo historii i doświadczeń, a także dużo o kolarstwie, triathlonie, czy bieganiu (ale nie tylko). Jeśli kogoś interesuje sport i dieta wegańska lub wegetariańska – warto posłuchać.

Praktyczna Strona Treningu (Artur Mohr)

Artur Mohr prowadzi rozmowy z trenerami, fizjoterapeutami, ortopedami, sportowcami, czy dietetykami. Jest sporo praktyki od ludzi z doświadczeniem. Różnorodność tematów sprawia, że każdy choć trochę związany ze sportem znajdzie coś dla siebie.

more. than training (Tomasz Olchawa)

To audycja bazująca na rozmowach z osobami ze świata sportu, treningu, fizjoterapii, psychologii, czy ogóle zdrowego stylu życia. Odcinki są raczej dłuższe, ale bardzo różnorodne i ciekawie prowadzone.

Ortopedia – Moja Pasja | Sport | Uraz | Leczenie | Zdrowie (Michał Drwięgi)

Michał Drwięgi w swoim podcaście omawia problemy ortopedyczne, pokazuje jak pracuje i czym się kieruje proponując konkretne sposoby leczenia.

Jeśli ktoś interesuje się ortopedią, czy szuka rozwiązania swojego problemu po urazie – warto podsłuchać. Jest sporo o mitach, czy popularnych pytaniach z zakresu ortopedii.