Inspirowanie miłym dla ucha tonem głosu, świetna muzyka i niecodzienni goście podcastów, sprawiają, że długi spacer czy uprawianie joggingu ze słuchawkami w uszach staje się przyjemnością.
Co więcej, dobry podcast urozmaica monotonie niektórych sytuacji i obowiązków.
W dzisiejszym wpisie przedstawimy Ci wartościowe podcasty z dietetyki, psychodietetyki, treningu siłowego, medycznego i wiele więcej.
10 wartościowych podcastów, których warto słuchać
To Tylko Dieta (Dorota Traczyk-Bednarek)
W podcaście znajdziesz rozłożone na czynniki pierwsze schematy działania wybranych zaburzeń odżywiania.
Dodatkowo, pojawiają się także rozmowy z osobami, które dzielą się swoimi doświadczeniami z przebytych zaburzeń.
Dorota porusza trudne zagadnienia, z którymi dziś wiele ludzi się niestety zmaga, dając nadzieję na pełne wyzdrowienie.
Dietetyka oparta na faktach (Radosław Smolik)
Również podcast naszego wykładowcy – Radosława Smolika, który co 2 tygodnie od ponad 3 lat publikuje odcinki poruszające różnorodne zagadnienia związane z żywieniem, żywnością, czy suplementacją.
Domeną podcastu jest bazowanie na dowodach naukowych, obalanie dietetycznych mitów i opowiadanie o bardziej skomplikowanych rzeczach prostym językiem.
Odcinki są z reguły krótkie (<20 minut), a niekiedy pojawiają się goście ze świata dietetyki.
Magdalena Hajkiewicz Podcast (Magdalena Hajkiewicz-Mielniczuk)
Podcast Magdaleny Hajkiewicz-Mielniczuk o psychodietetyce, psychologii, żywieniu i racjonalnym odchudzaniu.
Odcinki są pełne wartościowych i praktycznych treści odnoszących się do psychologicznej sfery odżywiania oraz stylu życia. Często poruszane są zagadnienia skutecznej i racjonalnej redukcji masy ciała.
Praktyczna Strona Dietetyki (Artur Mohr, Andrea Dylong)
To stosunkowo nowy podcast prowadzony przez specjalistów z zakresu dietetyki, poruszający różnorodne zagadnienia około żywieniowe (obecnie głównie z dietetyki sportowej).
Odcinki prowadzone są w formie ciekawej rozmowy napakowanej wiedzą i doświadczeniem.
Aktualnie dostępnych jest tylko kilka audycji, lecz warto oczekiwać kolejnych.
Owsiana Podcast (Justyna Świetlicka)
Dietetyczka Justyna Świetlicka opublikowała już ponad 180 odcinków podcastu, w którym pojawiają się rozmaite tematy dotyczące diety, odchudzania, zdrowych nawyków, ale nie tylko (niekiedy pojawiają się zagadnienia związane z m.in. ekologią, czy podróżami). Podcasterka często zaprasza gości i publikuje z reguły długie (~ 1 h) odcinki, których przyjemnie się słucha.
Dietetyk Sportowy Online i Zaplecze Sportu (Mateusz Gawełczyk)
To dwa podcasty Mateusza Gawełczyka z Centrum Edukacji Żywieniowej i Sportu. Tematy obejmują głównie dietetykę sportową, kwestie żywienia, suplementacji, regeneracji, czy treningu sportowców.
Jest sporo praktyki, a różnorodność zagadnień sprawia, że każdy sportowiec znajdzie coś dla siebie.
Paliwo z Roślin (Sylwia Maksym)
Sylwia Maksym specjalizuje się w dietach roślinnych i żywieniu sportowców. Łącząc ze sobą te dwa tematy, stworzyła podcast „Paliwo z Roślin”. W odcinkach jest sporo historii i doświadczeń, a także dużo o kolarstwie, triathlonie, czy bieganiu (ale nie tylko). Jeśli kogoś interesuje sport i dieta wegańska lub wegetariańska – warto posłuchać.
Praktyczna Strona Treningu (Artur Mohr)
Artur Mohr prowadzi rozmowy z trenerami, fizjoterapeutami, ortopedami, sportowcami, czy dietetykami. Jest sporo praktyki od ludzi z doświadczeniem. Różnorodność tematów sprawia, że każdy choć trochę związany ze sportem znajdzie coś dla siebie.
more. than training (Tomasz Olchawa)
To audycja bazująca na rozmowach z osobami ze świata sportu, treningu, fizjoterapii, psychologii, czy ogóle zdrowego stylu życia. Odcinki są raczej dłuższe, ale bardzo różnorodne i ciekawie prowadzone.
Ortopedia – Moja Pasja | Sport | Uraz | Leczenie | Zdrowie (Michał Drwięgi)
Michał Drwięgi w swoim podcaście omawia problemy ortopedyczne, pokazuje jak pracuje i czym się kieruje proponując konkretne sposoby leczenia.
Jeśli ktoś interesuje się ortopedią, czy szuka rozwiązania swojego problemu po urazie – warto podsłuchać. Jest sporo o mitach, czy popularnych pytaniach z zakresu ortopedii.