Czy cukier uzależnia?

Dowiedz się dlaczego cukier nie uzależnia i jak można podważyć powszechne przekonanie w oparciu o proste argumenty z życia codziennego jak i dowody naukowe.

Czytaj więcej

Śniadania białkowo-tłuszczowe

Śniadania oparte o produkty białkowo-tłuszczowe ostatnimi czasy zyskały ponadprzeciętną popularność i w niektórych kręgach stały się wręcz nieodłącznym elementem porannej rutyny. Sugeruje się, że tego typu rozwiązanie ma sprzyjać poprawie zdrowia, glikemii, czy nawet wspomagać redukcję tłuszczu zapasowego. Czy ich renoma ma jednak jakiekolwiek poparcie i warto je wprowadzić do jadłospisu?

Czytaj więcej

Odchudzanie a zanik miesiączki

Cokolwiek byśmy sobie nie myśleli na temat mechanizmów rządzących naszym organizmem, to w istocie rzeczy są one genialne. Dotyczy to również regulacji funkcji rozrodczych, które w dużej mierze uzależnione są od sposobu odżywiania, w tym przede wszystkim przede wszystkim od spożycia energii ogółem.

Czytaj więcej

Suplementacja kwasami omega-3. Co warto wiedzieć?

Kwasy tłuszczowe omega-3 to wielonienasycone kwasy tłuszczowe (PUFA). Ich spożycie wiąże się z szeregiem korzyści zdrowotnych, a ich niedobór może prowadzić do pewnych zaburzeń.

Czytaj więcej