Historie Kursantów – Adam Andrzejewski

Historie Kursantów – Adam Andrzejewski

W ciągu 2 lat podwoił swoje dochody oraz liczbę klientów poprzez rozwój odpowiednich umiejętności.

Adam jest młodym trenerem personalnym pochodzącym z Poznania. T0 miłośnik sportu, który uwielbia pomagać innym. Zaufanie jakim darzą go klienci, pozwoliło mu zdobyć ponad 30 długoterminowych współprac w zakresie treningów personalnych.

Rok temu zauważył, że trafiają do niego coraz bardziej wymagający klienci, dlatego postanowił rozwinąć swoje kompetencje w obszarach treningu siłowego, motorycznego oraz medycznego.

Poznajcie Adama i jego historię bliżej.

Jak to się stało, że zainteresowałeś się zdrowiem i fitnessem?

Swoją przygodę ze sportem rozpocząłem wieku 10 lat, gdy tata zabrał mnie na trening koszykówki do lokalnej drużyny. Przygoda trwała kilka dobrych lat. Zawsze należałem do osób aktywnych, jednocześnie borykając się do dziecka z nadwagą. Moja pierwsza redukcja „na własną rękę” nie była przemyślana i poskutkowała problemami zdrowotnymi. Wtedy zrodził się pomysł by się uczyć i pomagać innym – nie popełniać tych samych błędów. 

 

Jak wyglądały Twoje początki bycia trenerem?

W trakcie robienia kursu na trenera personalnego, pracowałem już na jednej z sieci klubów fitness jako trener zmianowy. Wiedziałem, że nie mam doświadczenia i muszę je zdobyć, dlatego pierwsze miesiące prowadziłem treningi za darmo (nie sugerując się stawką rynkową), by uczyć się rozmawiać z ludźmi i ich obserwować. Uczyłem się i praktykowałem, nie mając poczucia, że moi podopieczni płacą za coś czego nie ma – wiedza.

Początki mojej kariery przypadły na okres pandemii. W okresie, gdy wszystko się zamykało, ja organizowałem treningi w parku. Kombinowałem cały czas i robię to do tej pory. Gdy inni trenerzy zmieniali branże, ja ostatnie pieniądze wydawałem na szkolenia i samorozwój. Dwukrotnie byłem bankrutem i gdy wszystko się waliło, to wracałem z myślą do tego od czego zaczynałem – nie mogę się poddać „bo siłownia jest zamknięta”.

Mimo, że byłem certyfikowanym trenerem to cały czas miałem w sobie pokorę i dopiero po 2 latach podniosłem ceny do średniej rynkowej, czyli mistycznej stówki za godzinę po 30 szkoleniach i tysiącach godzin nauki. Wiedząc, że podopieczni płacą za jakościową usługę. Obecnie robię 200 treningów personalnych miesięcznie i prowadzę ponad 30 podopiecznych/pacjentów.


Jakie kursy ukończyłeś w CSS i dlaczego wybrałeś nas?

Wcześniej korzystałem z innej szkoły, która organizuje kursy dla trenerów personalnych, ale od pierwszego szkolenia w CSS już tam nie wróciłem.. Swoją przygodę z CSS rozpocząłem 11.09.2021 od szkolenia z Kształtowania Pośladków w Praktyce, które odbyło się w Poznaniu. Zostałem zmotywowany do uczestnictwa przez innego Waszego kursanta – Bartosza Siejaka i tak to się zaczęło…

Szkolenie u Konrada Topolskiego i Mariusza Dzięcioła otworzyło mi oczy na trening i pracę z klientem. Poczułem nareszcie, że wiem za co płacę i gdzie chcę zmierzać… dlatego wybrałem 3 kolejne kursu (a potem z Konradem aż 5, bo uwielbiam podejście tego gościa do pracy).

Kolejne szkolenia były już formalnością, bo wiedziałem, że zawsze znajdę w CSS tego czego szukam. Poznałem większość szkoleniowców osobiście, a wszystkich miałem okazję „poznać” na szkoleniach online i śmiało stwierdzam, że tak profesjonalnych a zarazem otwartych ludzi nigdy nie poznałem.

Szkolenia online zawsze są na dostatecznie wysokim poziomie, dlatego sam je traktuje jak pełnometrażowe kursy. Bardzo często do nich wracam, nawet po zakończeniu.

Nad wszystkim czuwa Marek, który nigdy mnie nie „olał” i zawsze pomógł, gdy coś od niego potrzebowałem. Od niego uczę się podejścia do biznesu i rozwoju osobistego połączonego z pracą.

Szkolenia online, które (do dziś bo będzie więcej) zrobiłem w CSS to

 • Kształtowanie Pośladków
 • Nadmierne gromadzenie wody – postępowanie zaradcze
 • Jak skutecznie poprawić jakość snu
 • Trening Sylwetkowy dla Początkujących
 • Podstawy Treningu w Wadach Postawy
 • Trening Izometryczny w Teorii i Praktyce
 • Zdrowe i Silne Barki – Systemowe podejście
 • Podstawy Treningu Plyometrycznego
 • Podstawy Treningu w Urazach

Szkolenia stacjonarne:

 • Kształtowanie Pośladków w Praktyce
 • Mobilność, Stabilność oraz Wzorce Ruchowe
 • Pierwsza wizyta klienta w klubie fitness
 • Bezpieczny Trening w Ciąży
 • Kształtowanie Pośladków w Praktyce

Co zmieniło się w Twojej karierze po kursach CSS?

Jedno zdanie na drugim szkoleniu zmieniło moją karierę o 180 stopni i było wypowiedziane przez Konrada: „Adam, kurczę! Patrz na całokształt ciała, obserwuj, jak się rusza…”. Zacząłem patrzeć na ciało jak na fantastyczną maszynę, zdolną do wszystkiego.

Zafascynowałem się treningiem i pracą z człowiekiem od nowa. Właściwie rozpocząłem swoją karierę od nowa… dosłownie od zera, kształtując świadomość wśród swoich klientów. Pracuję lepiej, skuteczniej i dużo bardziej profesjonalnie, dając 100% jakości. Stałem się prawdziwym trenerem personalnym i mówię to z dumą.

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Lubię wyuczoną świadomość swojego ciała w przestrzeni u swoich podopiecznych. Ludzie współpracujący ze mną zarówno po kontuzjach, operacjach, czy chcący się poruszać, wychodzą i wiedzą, gdzie są ich ciała (a to nie jest takie łatwe).
Radość z przekraczania swoich barier ruchowych, czy powrotu do sprawności to esencja mojej pracy.  Zdrowe i jak najdłużej pracujące ciało, które ma służyć jak maszyna… dekadami!  Atmosfera i duma z dobrze wykonanej pracy.

 

Czy masz jakieś historie sukcesu swoich klientów, którymi chciałbyś się podzielić?

 • Udało mi się pozbawić podopieczną przewlekłego i ciągłego bólu, który towarzyszył jej od paru miesięcy. Wypadający kręg i codzienny ból głowy stał się historią.
 • Dziesiątki osób, które nie czują bólu kręgosłupa. Pracują teraz nad sylwetkami a nie nad uciekaniem od bólu.
 • Dziesiątki zdrowych zmian sylwetkowych.

 

Jaką radę udzielisz myślącym o edukacji w CSS?

Nie zastanawiaj się, tylko przyjdź! A wrócisz na szkolenie, szybciej niż Ci się wydaje. Tutaj spotykają się ludzie, którzy tak samo jak Ty chcą się rozwijać i być specjalistą w tym co robią. W CSS rodzą się specjaliści, znani na całą Polskę. Nie ma trenera w Polsce, który by nie słyszał o CSS. Marka sama w sobie, która daje więcej niż Ty zapłacisz.

Bądź pokorny w tym co robisz, ale praktykuj. To nie jest profesja dla osób, którym zależy na kasie. To jest pasja.

Do zobaczenia na kursach, Adam Andrzejewski.