149 

Trening | poziom: Podstawowy/Średniozaawansowany Podstawy Neurofizjologii w Sporcie

Godzinne szkolenie online z zakresu podstaw neurofizjologii w sporcie, która jest nauką o funkcjonowaniu układu nerwowego centralnego, obwodowego i autonomicznego.

Program kursu

Opis

Celem kursu jest wyposażenie uczestników w praktyczne umiejętności z zakresu fizjologii i neurofizjologii, które pozwolą im zarządzać treningiem, w zależności od pożądanych adaptacji oraz zrozumieć “dlaczego” stojące za wyborem konkretnych metod treningowych.

Wyobraź sobie, że mózg to pilot, a ciało to samolot. Neurofizjologia w sporcie to nauka, która bada, jak ten pilot steruje samolotem podczas różnych sportów, zapewniając, że wszystkie ruchy są precyzyjne i bezpieczne. Zrozumienie tych mechanizmów to klucz do optymalizacji treningów, poprawy techniki i minimalizacji ryzyka urazów.

Neurofizjologia w sporcie to dziedzina nauki skupiająca się na zrozumieniu, jak układ nerwowy wpływa na fizyczną aktywność i wydajność sportową. Obejmuje badanie mechanizmów, przez które mózg i inne części układu nerwowego komunikują się, koordynują i regulują ruchy ciała podczas wysiłku.

Wiedza z neurofizjologii jest niezwykle ważna, ponieważ pozwala trenerom i sportowcom optymalizować treningi, poprawiać technikę i minimalizować ryzyko urazów, dostosowując ćwiczenia do indywidualnych potrzeb

Kurs rozpocznie się od dogłębnego wprowadzenia w podstawy neurofizjologii, gdzie szczegółowo omówione zostaną mechanizmy zachodzące w mózgu podczas aktywności fizycznej. Następnie przejdziemy do praktycznych zastosowań tej wiedzy, ucząc, jak adaptować treningi, aby maksymalizować ich efektywność i zapewnić bezpieczeństwo.

Dzięki temu kursowi zrozumiesz, jak wiedza o neurofizjologii może przekształcić planowanie i realizację treningów, co pozwoli Twoim klientom osiągać znakomite wyniki i czerpać większe korzyści zdrowotne z regularnej aktywności fizycznej.

Kurs przygotowany jest przez doświadczonego terapeutę ruchowego.

Opracowany został w przystępnym języku, dla każdego zainteresowanego pracą z ciałem, trenerów, czy pasjonatów treningu siłowego lub motorycznego.

Jeśli szukasz uporządkowanej i skondensowanej wiedzy z tej tematyki to jesteś w dobrym miejscu.

Bezterminowy dostęp do skarbnicy wiedzy treningowej, nauka własnym tempem i z każdego miejsca oraz certyfikat i nasze wsparcie merytoryczne.

Zaufało nam ponad 34 tysięcy osób, dołącz do nas.

czytaj więcej

To jest kurs dla Ciebie jeśli…

Chcesz lepiej układać plany treningowe

Chcesz poznać powody wdrażania danych elementów do planu treningowego, oraz jak oddziałują one między sobą

Chcesz nauczyć się dobierać generalne i specyficzne metody treningowe dla sportowców

Co otrzymujesz w cenie kursu?

Certyfikat
Certyfikat
ukończenia
Materiał Webinar
Materiał video po zakończeniu webinaru
Nieograniczone wsparcie
Nieograniczone
wsparcie
Teoria i praktyka
Teoria
i praktyka
Zwrot finansów
Gwarancja zwrotu finansów

Kto poprowadzi szkolenie

Dominik Piksa

Zajmuje się treningiem oraz terapią komplementarną. Są to narzędzia, które umożliwiają wyrównanie napięć w ciele, aby jeszcze lepiej wesprzeć proces powrotu do zdrowia, bądź poprawić osiągnięcia sportowe.
Poznaj Dominika
Masz pomysł na szkolenie?

Twój pomysł na szkolenie w połączeniu z naszą wiedzą i doświadczeniem pozwoli nam razem stworzyć wartościowe szkolenie. Podziel się z nami pomysłem!

Zarejestruj się na stronie Centrum Szkoleń Sportowych
Masz pytania?

Napisz do nas bezpośrednio na adres: kontakt@szkoleniacss.com lub skontaktuj się przez formularz.

Cena
149 
Zainwestuj