Inni marzą o tym, aby tworzyć indywidualną markę osobistą i wyobrażają sobie prowadzenie firmy oferującej treningi personalne, którą mogą rozwijać od podstaw.
Jeśli należysz do tej drugiej grupy, możesz się zastanawiać, co musisz zrobić, rozpoczynając karierę trenera personalnego. Oto kilka rzeczy, które możesz umieścić na swojej liście:
Pamiętaj o ubezpieczeniu
Błędem, który popełniają niektórzy trenerzy i specjaliści ds. zdrowia i dobrego samopoczucia, jest pomijanie znaczenia uzyskania ochrony odpowiedzialności cywilnej dla swoich firm.
Podobnie jak ubezpieczenie samochodu i domu, ubezpieczenie odpowiedzialności zawodowej zapewnia spokój ducha, profesjonalną reprezentację i ochronę finansową w przypadku pozwu związanego z Twoją działalnością fitness.
Wpadki się zdarzają.
Praca Trenera Personalnego nierzadko sprawia wrażenie koleżeńskiej współpracy pomiędzy usługodawcą a klientem.
Niemniej jednak, podczas treningu personalnego jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie naszego klienta.
Może więc zdarzyć się nieprzewidziany wypadek, a osoba może oskarżyć Cię o wyrządzenie jej krzywdy.
Stwórz swój unikalny zestaw usług
Twoja oferta jest jednocześnie Twoją wizytówką.
Warto więc stworzyć coś co z samego początku zainteresuje klienta i zachęci do skorzystania z Twoich usług.
Oczywiście praca trenera sprowadza się do tworzenia planów treningowych czy prowadzenia treningów personalnych.
Wydaje się więc, że większość z nas, trenerów, robi to samo.
Niemniej jednak, możesz wyszczególnić odmienne narzędzia treningowe, które uskuteczniasz, odmienny system programowania treningowego czy bardziej dokładny i intuicyjny opis wszystkich usług.
Osoby nierzadko szukają konkretnej usługi i już na samym początku nie chcą wysyłać kilkunastu dodatkowych zapytań w celu sprecyzowania Twojego systemu pracy.
Zwiększaj swój pakiet narzędzi treningowych
To, jak ciekawym dla potencjalnego klienta trenerem jesteś jest sumą wszystkich dodatkowych wartości jakie wnosisz do treningu.
Pamiętaj więc aby zwiększać ilość narzędzi jakie masz w zanadrzu.
Dodatkowe paski do ćwiczeń czy innowacje technologiczne, takie jak np. transduktory do pomiaru prędkości sztangi to narzędzia, które nie zawsze znajdziesz na siłowni.
Jeżeli posiadasz je jako trener i możesz dzięki nim unowocześnić swoje podejście do treningu personalnego, to wiele osób chętniej skorzysta z Twoich usług.
Powiązane: ile zarabia trener personalny – praktyczne podsumowanie
Zadbaj o marketing oraz rozdawaj darmową wiedzę
Badanie z 2020 r. wykazało, że 93% konsumentów korzysta z Internetu, aby znaleźć dostawców usług biznesowych. Jeśli nie jesteś online, tracisz wszystkich tych potencjalnych klientów. Możesz sam zaprojektować witrynę lub zlecić to komuś innemu.
Informacje, które należy umieścić na swojej stronie, to oferowane przez Ciebie treningi, Twoje kwalifikacje jako osobistego trenera i rodzaj aktywności fizycznej, którą wykonujesz ze swoimi klientami.
To również świetna okazja do tego, aby zwiększyć zainteresowanie Twoimi usługami poprzez darmową wiedzę.
Warto między innymi stworzyć bloga z darmowymi artykułami na swojej stronie.
Osoby chcące dowiedzieć się czegoś o treningu mogą automatycznie zostać zachęcone do skorzystania z Twojej usługi. Będą po pierwsze czuć wdzięczność, że dzielisz się wiedzą oraz zauważą, że znasz się na swoim fachu.
Przeczytaj również: jak rozpocząć pracę jako trener personalny – historia naszej kursantki Karoliny
Elementy, które cię wyróżnią
Częścią budowania udanego biznesu, jako nowego trenera personalnego jest wyróżnienie się spośród wszystkich innych trenerów personalnych w branży fitness.
Daj potencjalnemu klientowi powód, aby wybrał Ciebie, a nie innego trenera.
Jak to zrobić?
Określ, co wyróżnia Cię jako instruktora fitness.
Czy masz unikalny program lub styl treningu? Być może podchodzisz do fitnessu z innej perspektywy.
Podkreśl te różnice. Pokaż, że nie jesteś taki jak każdy inny trener personalny.
Zaoferuj bezpłatną wstępną konsultację.
Potencjalni klienci mogą być nieufni, szczególnie jeśli jesteś nowy w treningu personalnym. Zmniejsz ryzyko związane z ich decyzją, oferując pierwszą sesję bezpłatnie. Jeśli nie mają nic do stracenia, będą bardziej skłonni dać Ci szansę.
Uzyskaj certyfikat trenera personalnego.
Pomyśl przez chwilę jak klient. Z kim wolałbyś pracować: z trenerem, który ma certyfikat, czy z takim, który go nie ma? Kiedy możesz powiedzieć, że jesteś certyfikowanym trenerem personalnym, mówisz klientom, że masz pewien poziom wiedzy na temat diety i ćwiczeń.
Pomaga to zwiększyć Twoją wiarygodność.
Mając wszystkie te elementy w zanadrzu, jesteś gotowy, aby rozpocząć marketing swoich usług jako trener personalny.
Skup się na wypromowaniu swojego nazwiska.
Promuj swoją markę, aby ludzie wiedzieli, że istniejesz.
Im bardziej będą się z Tobą czuć komfortowo, tym bardziej prawdopodobne jest, że skontaktują się z Tobą, szukając usług trenera personalnego.