Praca Trenera Personalnego – jak zwiększyć swoje zarobki

Praca Trenera Personalnego – jak zwiększyć swoje zarobki

Kariera trenera personalnego to nie tylko pasja i chęć pomocy innym, ale także ogromne możliwości rozwoju zawodowego i finansowego.

W miarę rosnącego zainteresowania zdrowym stylem życia, coraz więcej osób poszukuje profesjonalnych porad w zakresie kształtowania sylwetki i poprawy kondycji.

Kursy dla trenerów personalnych, są prawie na każdym rogu i jeżeli nie ukończyłeś jeszcze żadnego z nich, warto dobrze się zastanowić, który kurs trenera personalnego najlepiej Cię przygotuje do pracy.

Rzadko kiedy zdarza się, że kariera trenera personalnego jest prowadzona ‘za karę”.

Zwykle jest to połączenie hobby, pasji oraz chęci pomocy innym w kontekście kształtowania sylwetki, poprawy zdrowia czy kondycji.

Ile zarabia trener personalny?

O tym mamy przygotowany cały artykuł, natomiast w skrócie:

Rozpiętość wynagrodzenia w zawodzie trenera jest niezwykle szeroka i zależna od rodzaju stosowanych usług.

Jak mówią obecne dane, co drugi trener personalny otrzymuje pensję od 4 240 PLN do 7 710 PLN.

25% najgorzej wynagradzanych trenerów personalnych zarabia poniżej 4 240 PLN brutto.

Na zarobki powyżej 7 710 PLN brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych trenerów personalnych.Należy jednak pamiętać, że powyższe dane obejmują przede wszystkim pracę na etacie.

Wynagrodzenie może znacząco różnić się więc od wielu czynników, gdzie głównymi z nich są przede wszystkim staż pracy, wykształcenie oraz miejsce zamieszkania.

Diametralnie inne wynagrodzenie będzie przypadać trenerowi pracującemu kilka lat w Warszawie w dużej sieci siłowni aniżeli osobie rozpoczynającej pracę na lokalnej siłowni w małym mieście.

Powiązane: 7 kroków do rozpoczęcia pracy jako trener personalny.

Praca na etacie czy własny biznes?

Bez wątpienia sposób zatrudnienia determinuje maksymalne zdolności zarobkowe w pracy trenera personalnego.

Praca na samozatrudnieniu oczywiście cechuje się większym potencjałem w kontekście generowanego dochodu natomiast może nie być najlepszym wyborem na początku swojej kariery.

Z drugiej strony praca na etacie jest ograniczona do konkretnej pensji w odniesieniu do godzin roboczych, jednakże wydaje się być bardziej rozsądna w momencie braku posiadania większej rozpoznawalności.

Z racjonalnego punktu widzenia praca na etacie jest odpowiednim wyborem na początku rozwoju swojej kariery, zbierania doświadczenia i tworzenia swojej marki osobistej.

To dobry moment na budowanie rozpoznawalności, kreowanie własnych koncepcji treningowych, ale również popełnianie błędów.

Aby poznać plusy i minusy pracy jako trener personalny, kliknij tutaj 

Dlaczego praca na samozatrudnieniu cechuje się większym potencjałem zarobkowym?

Głównymi benefitami pracy „u siebie” są przede wszystkimi stawki w odniesieniu do świadczonych usług.

W obecnych czasach ceny za godzinę treningu personalnego wahają się w przedziale 100-300zł w zależności od rodzaju treningu, celu czy osoby, z którą współpracujemy.

Większe możliwości świadczonych usług to kolejny czynnik intensyfikujący wielkość naszej wypłaty. Własny biznes pozwala na indywidualną kreację wizerunku.

Trener personalny to niezwykle szerokie pojęcie, które może odnosić się do pomocy w kształtowaniu sylwetki, optymalizacji formy sportowej jak również prewencji urazów.

Każda ze świadczonych usług może cechować się indywidualną stawką godzinową.

Jak maksymalizować zdolności zarobkowe?

Wartość rozwoju osobistego jest nieoceniona i tyczy się to również zawodu trenera personalnego. Podstawową formą rozwoju, poza indywidualną nauką, jest certyfikowanie wiedzy. Rzetelne kursy dostarczają dodatkowych narzędzi do pracy zwiększając tym samym arsenał usług jakie można świadczyć.

Kurs na trenera personalnego to odpowiedni wybór na początek swojej pracy w zawodzie. Dostarczy niezbędnej wiedzy dotyczącej pracy i wywiadu z klientem oraz realizowania podstawowych jednostek treningowych.

Nie warto jednak ograniczać swoich kompetencji do podstaw programowania standardowych jednostek treningowych. Bardziej specyficzne zagadnienia zwiększają potencjalny obszar działań zawodowych.

Przykładem może być wiedza z treningu medycznego pozwalająca poprawiać jakość i efektywność ruchu swoich klientów, zmniejszać dolegliwości bólowe oraz przywracać funkcję narządu ruchu. Tą wiedzą zajmuje się trener medyczny.

Praca trenera personalnego to również niezwykła szansa na pracę ze sportowcami. Kurs trenera przygotowania motorycznego pozwala zgłębić kwestie biomechaniki, neurofizjologii oraz programowania treningu szybkości, siły i mocy, czyli głównych zdolności wymaganych w wielu dyscyplinach sportowych.

Dlaczego nie warto ograniczać się do jednej ścieżki rozwoju?

Więcej kompetencji to potencjalnie więcej klientów i świadczonych usług, które determinują ostateczny przychód w pracy trenera. Warto bowiem dokonać sobie swego rodzaju eksperymentu myślowego.

Praca trenera personalnego bez wiedzy specyficznej będzie ograniczać się do pracy głównie z osobami początkującymi.

Nasze kompetencje mogą nie być wystarczające w momencie, gdy pojawi się osoba z dolegliwościami bólowymi, zaburzeniami układu ruchu lub w momencie jak nasz dotychczasowy podopieczny dozna urazu wymagającego odpowiedniej rehabilitacji ruchowej.

Taki stan rzeczy będzie powodował potencjalny przestój związany z możliwością świadczenia usług jako trener.

Tyczy się to również pracy ze sportowcami. Przygotowanie motoryczne odnosi się do kształtowania różnych zdolności fizycznych oraz prewencji urazów.

Sport, szczególnie ten na wysokim poziomie związany jest z eksploatacją układu ruchu i występującymi urazami.

Połączenie wiedzy z przygotowania motorycznego i treningu medycznego pozwala nie tylko kształtować optymalną formę sportowca, ale również świadczyć usługi w momencie wystąpienia urazu i potrzeby przeprogramowania treningu.

Przeczytaj historię Sandry

Jeżeli w Twoich planach jest rozwijać swoją wiedzę z branży fitness – poznaj kursy z naszej oferty.

Dzięki nim zyskujesz dostęp do nowoczesnych metod nauczania, które przygotują Cię do pracy z klientami o różnych potrzebach i celach.

Nauczysz się, jak efektywnie prowadzić sesje treningowe, jak budować relacje z klientami i jak wykorzystać media społecznościowe do promocji swoich usług.

Nasze kursy obejmują również zagadnienia związane z dietetyką, psychologią motywacji oraz technikami treningowymi, które są niezbędne do osiągnięcia sukcesu w branży fitness.

  • Kurs na Trenera Personalnego – zobacz
  • Kurs na Trenera Przygotowania Motorycznego – zobacz
  • Kurs na Trenera Medycznego – zobacz
  • Kursy z dietetyki – zobacz