Fizjoterapeuta

Jakub Surmacz

Zobacz szkolenia Jakuba
Jakub Surmacz - Fizjoterapeuta
11
Lat
doświadczenia
1200+
Godzin
szkoleniowych
7
Tematów
szkoleniowych
3200+
Przeszkolonych
uczestników

Kim jest Jakub?

Jestem dyplomowanym fizjoterapeutą, terapeutą ruchowym oraz certyfikowanym trenerem przygotowania motorycznego.

W ostatnich latach najwiecej czasu poświęcam pacjentom z dolegliwościami bólowymi aparatu ruchu w ramach współpracy indywidualnej, zaopatrując różnego rodzaju ostre i przewlekłe urazy ortopedyczne, deficyty funkcjonalne, ograniczenia ruchomości bądź sprawności fizycznej.

Specjalizuję się we współczesnych metodach aktywnej kinezyterapii, edukacji oraz w przygotowaniu motorycznym, a także treningu medycznym – wyjątkowej formie leczenia ruchem, która w praktyce łączy podstawy fizjoterapii sportowej, posturologii, neurologii funkcjonalnej z treningiem siłowym.

Zgodnie z bieżącymi zaleceniami KIF staram się rzetelnie wypełniać obowiązki fizjoterapeuty dobierając środki i metody fizjoterapeutyczne zorientowane na potrzebach pacjentów, zgodne z EBM (Evidence - Based Medicine).

Programy treningowo - terapeutyczne dla moich pacjentów / zawodników oparte są o standaryzowaną ocenę i diagnostykę przedtreningową oraz kwalifikowane wzorce ruchowe, wzorce atletyczne i koncepty treningu oporowego.

W pracy zawodowej wykorzystuję oparte na dowodach naukowych umiejętności zintegrowanego podejścia leczniczego fizjoterapii z treningiem oraz funkcjonalnego diagnozowania i leczenia pacjentów.

Jako osoba aktywnie uprawiająca sporty siłowe staram się rozumieć mechanikę powstawania najczęstszych przypadłości czy urazów mięśniowo-szkieletowych u osób trenujących - zarówno zawodowych sportowców, jak również amatorów trenujących rekreacyjnie.

Zrozumienie tych podstaw i zasad rządzących oraz wybrana filozofia "praktykowania na sobie" wielu koncepcji terapeutyczno-treningowych pozwala mi nie tylko być skuteczniejszym w diagnozowaniu realnych powodów dolegliwości pacjentów, ale przede wszystkim rozwijać ich możliwości funkcjonalne oraz poczucie satysfakcji z własnych osiągnięć.

Od lat jestem odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne i opiekę fizjoterapeutyczną zawodników na poziomie mistrzowskim w rywalizacji sportowej m.in. Michała i Konrada Bargendów (golf),Karoliny Marczak (2-krotna Mistrzyni Polski w surfingu) oraz atletów innych dyscyplin: piłka nożna, wspinaczka sportowa, biegi długodystansowe.

Przez ostatnie lata intensywnie rozwijam się uczestnicząc w wielu certyfikowanych szkoleniach obejmujących metodykę przygotowania motorycznego, fizjoterapii sportowej oraz diagnostyki funkcjonalnej.

Dzięki temu z powodzeniem realizuje własną misję popularyzowania i przekazywania wiedzy, od ponad 4 lat prowadząc liczne wykłady, warsztaty, szkolenia (online i stacjonarnie).

Na co dzień każdą wolną chwilę poświęcam na kształcenie się w kierunkach fizjoterapii ortopedycznej, sportowej, przygotowaniu motorycznym oraz w zakresie terapii uzupełniających leczenie bólu, wszystko po to by wspierać sukcesy pacjentów na każdym etapie ich rozwoju i na każdym szczeblu rywalizacji.

W pracy trenerskiej trafnie oceniam wady postawy i różnego rodzaju deficyty ruchomości u swoich podopiecznych, specjalizując się w doborze odpowiednich ćwiczeń korekcyjnych oraz przygotowaniu grupy/jednostki pod specyfikę treningu.

Prywatnie jestem miłośnikiem gry na pianinie, prowadzę własne media społecznościowe, czytam dużo książek i uwielbiam podnosić ciężkie przedmioty (nie tylko na treningach).

Szkolenia Jakuba

Szukaj
Lipiec 2030
Szkolenie - Wywiad z klientem - niezbędnik trenera

Wywiad z klientem - niezbędnik trenera

Wywiad z klientem fitness to kluczowy obszar współpracy trenera. Odpowiednio przeprowadzony pozwala odpowiedzieć zbudować relację i odpowiedzieć na kluczowe pytanie "czy posiadam umiejętności, aby pomóc temu klientowi osiągnąć jego cel?" Naucz się, jak robić to profesjonalnie i zyskaj pewność siebie.
Prowadzący: Jakub Surmacz
Online
Styczeń 2100
Szkolenie - Podstawy Diagnostyki w Treningu Personalnym

Podstawy Diagnostyki w Treningu Personalnym

Naucz się skutecznej diagnostyki klienta w treningu personalnym i zrozum jak planować dalszą współpracę w oparciu o wyciągnięte wnioski.
Prowadzący: Jakub Surmacz
Online
Lipiec 2110
Szkolenie - Jak Efektywnie Wdrażać Trening Mobility

Jak Efektywnie Wdrażać Trening Mobility

Dowiedz się czym jest mobilność i jak dobierać narzędzia adekwatnie do swojego celu oraz typu osobowości.
Prowadzący: Jakub Surmacz
Online