Nowość - kurs trenera personalnego
Fizjoterapeuta

Jakub Surmacz

Zobacz szkolenia Jakuba
Jakub Surmacz - Fizjoterapeuta
8
Lat
doświadczenia
900+
Godzin
szkoleniowych
5
Tematów
szkoleniowych
2000+
Przeszkolonych
uczestników

Kim jest Jakub?

Jestem dyplomowanym fizjoterapeutą, terapeutą ruchowym oraz certyfikowanym trenerem przygotowania motorycznego.

W ostatnich latach najwiecej czasu poświęcam pacjentom z dolegliwościami bólowymi aparatu ruchu w ramach współpracy indywidualnej, zaopatrując różnego rodzaju ostre i przewlekłe urazy ortopedyczne, deficyty funkcjonalne, ograniczenia ruchomości bądź sprawności fizycznej.

Specjalizuję się we współczesnych metodach aktywnej kinezyterapii, edukacji oraz w przygotowaniu motorycznym, a także treningu medycznym – wyjątkowej formie leczenia ruchem, która w praktyce łączy podstawy fizjoterapii sportowej, posturologii, neurologii funkcjonalnej z treningiem siłowym.

Zgodnie z bieżącymi zaleceniami KIF staram się rzetelnie wypełniać obowiązki fizjoterapeuty dobierając środki i metody fizjoterapeutyczne zorientowane na potrzebach pacjentów, zgodne z EBM (Evidence - Based Medicine).

Programy treningowo - terapeutyczne dla moich pacjentów / zawodników oparte są o standaryzowaną ocenę i diagnostykę przedtreningową oraz kwalifikowane wzorce ruchowe, wzorce atletyczne i koncepty treningu oporowego.

W pracy zawodowej wykorzystuję oparte na dowodach naukowych umiejętności zintegrowanego podejścia leczniczego fizjoterapii z treningiem oraz funkcjonalnego diagnozowania i leczenia pacjentów.

Jako osoba aktywnie uprawiająca sporty siłowe staram się rozumieć mechanikę powstawania najczęstszych przypadłości czy urazów mięśniowo-szkieletowych u osób trenujących - zarówno zawodowych sportowców, jak również amatorów trenujących rekreacyjnie.

Zrozumienie tych podstaw i zasad rządzących oraz wybrana filozofia "praktykowania na sobie" wielu koncepcji terapeutyczno-treningowych pozwala mi nie tylko być skuteczniejszym w diagnozowaniu realnych powodów dolegliwości pacjentów, ale przede wszystkim rozwijać ich możliwości funkcjonalne oraz poczucie satysfakcji z własnych osiągnięć.

Od lat jestem odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne i opiekę fizjoterapeutyczną zawodników na poziomie mistrzowskim w rywalizacji sportowej m.in. Michała i Konrada Bargendów (golf),Karoliny Marczak (2-krotna Mistrzyni Polski w surfingu) oraz atletów innych dyscyplin: piłka nożna, wspinaczka sportowa, biegi długodystansowe.

Przez ostatnie lata intensywnie rozwijam się uczestnicząc w wielu certyfikowanych szkoleniach obejmujących metodykę przygotowania motorycznego, fizjoterapii sportowej oraz diagnostyki funkcjonalnej.

Dzięki temu z powodzeniem realizuje własną misję popularyzowania i przekazywania wiedzy, od ponad 4 lat prowadząc liczne wykłady, warsztaty, szkolenia (online i stacjonarnie).

Na co dzień każdą wolną chwilę poświęcam na kształcenie się w kierunkach fizjoterapii ortopedycznej, sportowej, przygotowaniu motorycznym oraz w zakresie terapii uzupełniających leczenie bólu, wszystko po to by wspierać sukcesy pacjentów na każdym etapie ich rozwoju i na każdym szczeblu rywalizacji.

W pracy trenerskiej trafnie oceniam wady postawy i różnego rodzaju deficyty ruchomości u swoich podopiecznych, specjalizując się w doborze odpowiednich ćwiczeń korekcyjnych oraz przygotowaniu grupy/jednostki pod specyfikę treningu.

Prywatnie jestem miłośnikiem gry na pianinie, prowadzę własne media społecznościowe, czytam dużo książek i uwielbiam podnosić ciężkie przedmioty (nie tylko na treningach).

Szkolenia Jakuba

Szukaj
Październik 2022
Szkolenie - Trening Osób Otyłych
Webinar

Trening Osób Otyłych

2 godzinny kurs online, w czasie którego dowiesz się jak planować proces treningowy dla osób borykających się z otyłością.
Prowadzący: Jakub Surmacz
Online
06.10.2022
Szkolenie - Podstawy Treningu w Urazach
Webinar

Podstawy Treningu w Urazach

Naucz się jak dobierać ćwiczenia i komponować trening personalny dla klienta z podstawowymi urazami, aby przyspieszyć jego powrót do pełni sprawności.
Prowadzący: Jakub Surmacz
Online
12.10.2022
Szkolenie - Trening w Bólu Dolnego Odcinka Pleców
Webinar

Trening w Bólu Dolnego Odcinka Pleców

2 godzinny kurs online łączący ze sobą najważniejsze informacje dotyczące pracy nad łagodzeniem, bądź eliminowaniem bólu dolnego odcinka pleców oraz profilaktyki.
Prowadzący: Jakub Surmacz
Online
13.10.2022
Szkolenie - Współczesna Diagnostyka Funkcjonalna
Kurs stacjonarny

Współczesna Diagnostyka Funkcjonalna

Hybrydowy kurs składający się z 2 godzinnego wykładu online oraz 8 godzin szkolenia stacjonarnego uczący współczesnych metod diagnostyki funkcjonalnej.
Prowadzący: Jakub Surmacz
Poznań
15.10.2022
Szkolenie - Współczesna Diagnostyka Funkcjonalna
Kurs stacjonarny

Współczesna Diagnostyka Funkcjonalna

Hybrydowy kurs składający się z 2 godzinnego wykładu online oraz 8 godzin szkolenia stacjonarnego uczący współczesnych metod diagnostyki funkcjonalnej.
Prowadzący: Jakub Surmacz
Wrocław
16.10.2022
Szkolenie - Oddech w Teorii i Praktyce
Webinar

Oddech w Teorii i Praktyce

Czas nauczyć się oddychać lepiej. Zdobądź fundamentalne informację na temat oddechu oraz roli oddechu w sporcie, naucz się technik oddechowych oraz poznaj narzędzia, które pozwolą Ci skutecznie pracować nad oddechem u siebie lub swoich klientów.
Prowadzący: Jakub Surmacz
Online
19.10.2022
Szkolenie - Zdrowy staw skokowy
Webinar

Zdrowy staw skokowy

Poznaj praktyczne podejście do stawu skokowego oraz naucz się programować protokoły treningowe, które pozwolą w optymalny i bezpieczny sposób dbać o ten obszar ciała.
Prowadzący: Jakub Surmacz
Online
20.10.2022
Zobacz więcej szkoleń
Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji