Fizjoterapeuta

Jakub Surmacz

Zobacz szkolenia Jakuba
Jakub Surmacz - Fizjoterapeuta
8
Lat
doświadczenia
900+
Godzin
szkoleniowych
5
Tematów
szkoleniowych
2000+
Przeszkolonych
uczestników

Kim jest Jakub?

Jestem dyplomowanym fizjoterapeutą, certyfikowanym trenerem Cross Treningu i Strategii Żywieniowych w Treningu Funkcjonalnym, jednym z pierwszych w Polsce terapeutów metody IASTM Smart Tools ® oraz koncepcji Complete Sports Manual Therapy ®.

Posiadam kwalifikacje w obrębie dietetyki, planowania oraz prowadzenia treningów indywidualnych / grupowych, oraz budowania mobilności i stabilności w kontekście przygotowania motorycznego. Specjalizuję się w metodach aktywnej kinezyterapii, przygotowaniu motorycznym oraz treningu medycznym - wyjątkowej formie leczenia ruchem, która w praktyce łączy podstawy fizjoterapii, posturologii, neurologii funkcjonalnej z treningiem siłowym. Polega na posturalnym dostosowywaniu ciała, z uwzględnieniem indywidualnych deficytów i dysfunkcji ruchowych pacjenta przez co może stanowić formę adaptacji do wcześniejszych urazów poprzez zoptymalizowanie pracy układu nerwowego oraz sposobu w jaki mózg je interpretuje.

W pracy zawodowej wykorzystuję oparte na dowodach naukowych umiejętności zintegrowanego podejścia fizjoterapii z treningiem oraz funkcjonalnego diagnozowania i leczenia sportowców. Jako osoba aktywnie uprawiająca CrossFit staram się rozumieć mechanikę powstawania najczęstszych przypadłości mięśniowo-szkieletowych u osób trenujących.

Jestem odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne i opiekę fizjoterapeutyczną zawodników na poziomie mistrzowskim w rywalizacji sportowej m.in. Michała i Konrada Bargendów (golf), Malwiny Kopron (rzut młotem), Agaty Guściory (piłka nożna) czy Karoliny Marczak (Mistrzyni Polski w surfingu) oraz atletów innych dyscyplin: piłka ręczna, a także wielu wspaniałych amatorów sportu czy pasjonatów ruchu.

Od ponad 8 lat jestem osobiście związany ze światem dietetyki i suplementacji, które są nieodłączną częścią pracy każdego sportowca. Przez ostatnie lata intensywnie rozwijam się uczestnicząc w wielu certyfikowanych szkoleniach obejmujących innowacyjne metody pracy w przygotowaniu motorycznym, fizjoterapii sportowej oraz diagnostyki funkcjonalnej.

Na co dzień każdą wolną chwilę poświęcam na kształcenie się w tych kierunkach oraz w zakresie terapii uzupełniających leczenie bólu, wszystko po to by wspierać sukcesy sportowców na każdym etapie ich rozwoju i na każdym szczeblu rywalizacji. W pracy trenerskiej trafnie oceniam wady postawy i różnego rodzaju deficyty ruchomości u swoich podopiecznych, specjalizując się w doborze odpowiednich ćwiczeń korekcyjnych oraz przygotowaniu grupy/jednostki pod specyfikę treningu.

Szkolenia Jakuba

Szukaj
Czerwiec 2022
Szkolenie - Podstawy Treningu w Wadach Postawy
Webinar

Podstawy Treningu w Wadach Postawy

Naucz się podstaw pracy z klientami posiadającymi różnorodne wady postawy i dowiedz się jak skutecznie im pomóc.
Prowadzący: Jakub Surmacz
Online
23.06.2022
Lipiec 2022
Szkolenie - Oddech w Teorii i Praktyce
Webinar

Oddech w Teorii i Praktyce

Czas nauczyć się oddychać lepiej. Zdobądź fundamentalne informację na temat oddechu oraz roli oddechu w sporcie, naucz się technik oddechowych oraz poznaj narzędzia, które pozwolą Ci skutecznie pracować nad oddechem u siebie lub swoich klientów.
Prowadzący: Jakub Surmacz
Online
07.07.2022
Szkolenie - Trening Osób Starszych
Webinar

Trening Osób Starszych

2 godzinny kurs online, który wyposaży Cię w umiejętności z zakresu prowadzenia treningów dla seniorów.
Prowadzący: Jakub Surmacz
Online
13.07.2022
Szkolenie - Trening w Bólu Dolnego Odcinka Pleców
Webinar

Trening w Bólu Dolnego Odcinka Pleców

2 godzinny kurs online łączący ze sobą najważniejsze informacje dotyczące pracy nad łagodzeniem, bądź eliminowaniem bólu dolnego odcinka pleców oraz profilaktyki.
Prowadzący: Jakub Surmacz
Online
14.07.2022
Szkolenie - Podstawy Treningu w Urazach
Webinar

Podstawy Treningu w Urazach

Naucz się jak dobierać ćwiczenia i komponować trening personalny dla klienta z podstawowymi urazami, aby przyspieszyć jego powrót do pełni sprawności.
Prowadzący: Jakub Surmacz
Online
21.07.2022
Styczeń 2100
Szkolenie - Podstawy Diagnostyki w Treningu Personalnym

Podstawy Diagnostyki w Treningu Personalnym

Naucz się skutecznej diagnostyki klienta w treningu personalnym i zrozum jak planować dalszą współpracę w oparciu o wyciągnięte wnioski.
Prowadzący: Jakub Surmacz
Online
Lipiec 2110
Szkolenie - Jak Efektywnie Wdrażać Trening Mobility

Jak Efektywnie Wdrażać Trening Mobility

Dowiedz się czym jest mobilność i jak dobierać narzędzia adekwatnie do swojego celu oraz typu osobowości.
Prowadzący: Jakub Surmacz
Online
Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji