139 

Dietetyka | poziom: Podstawowy/Średniozaawansowany Jak odzyskać miesiączkę

Praktyczny kurs online w zakresie efektywnego planowania diety i suplementacji w przypadku braku miesiączki typu funkcjonalnego.

Program kursu

Opis

Celem kursu jest wyposażenie uczestników w najważniejsze informacje na temat żywienia i suplementacji w przypadku braku miesiączki typu funkcjonalnego.

Czego masz okazję się nauczyć?

  • Czym dokładnie jest cykl menstraucyjny
  • Jak rozpoznawać sygnały alarmowe w kontekście zaburzeń miesiączkowania
  • Jak uwikłania metaboliczno-hormonalne wpływają na zaburzenia miesiączkowania
  • Jak podejść do planowania diety i suplementacji w przypadku zaburzeń miesiączkowana
  • Jak periodyzować dietę i monitorować postępy
  • Jakich błędów nie popełniać mając FHA lub pomagając osobie borykającej się z FHA od strony żywieniowej.

Wysiłek fizyczny, stres mentalny, niedobór snu, a przede wszystkim nieprawidłowy sposób odżywiania – wszystkie te czynniki mogą odcisnąć swoje piętno na regulacji funkcji reprodukcyjnych.

Ekspozycja kobiecego organizmu na wspomniane powyżej bodźce prowadzić może do czynnościowego braku miesiączki pochodzenia podwzgórzowego (FHA).

Co szczególnie ciekawe, zanim dojdzie do całkowitego zaniku miesiączki, pojawiają się zazwyczaj inne, umykające uwadze nieprawidłowości, do których zaliczyć można defekt fazy lutealnej oraz cykle bezowulacyjne.

Odpowiednie postępowanie żywieniowe w wielu wypadkach stanowi kluczowy element prewencji oraz terapii funkcjonalnego braku miesiączki.

Jest to szczególnie ważne z tego powodu, że FHA może wiązać się z szeregiem innych zaburzeń dotykających m.in. osi: podwzgórze-przysadka-tarczyca, podwzgórze-przysadka-nadnercza, a także odciskających swoje brzemię na funkcjach układu krążenia i doprowadzających do obniżenia gęstości mineralnej kości.

Kurs prowadzony jest przez wykwalifikowanego dietetyka z wieloletnią praktyką zarówno w obszarze planowania diety, jak i dydaktyki. Formuła zajęć została tak opracowana, by w sposób maksymalnie fachowy, ale i przystępny, przekazać solidny zakres wiedzy.

Zainwestuj w wiedzę i zdobądź narzędzia, które pomogą Ci wesprzeć proces leczenia braku miesiączki typu funkcjonalnego.

Zaufało nam ponad 30000 osób, dołącz do nas.

czytaj więcej

To jest kurs dla Ciebie jeśli…

Chcesz dowiedzieć się, jak poprzez modyfikacje diety wpłynąć na powrót miesiączki

Jesteś specjalistą zajmującym się planowaniem diety i suplementacji i chciałbyś zyskać nowe umiejętności w zakresie dietoterapii w zaburzeniach miesiączkowania

Sama borykasz się z zaburzeniami miesiączkowania i szukasz przystępnie podanej wiedzy opartej na dowodach naukowych i praktyce specjalisty z wieloletnim doświadczeniem;

Jesteś studentem dietetyki i chcesz w przyszłości pomagać kobietom pod kątem żywieniowo-suplementacyjnym w zakresie zaburzeń miesiączkowania

Co otrzymujesz w cenie kursu?

Certyfikat
Certyfikat
ukończenia
Materiały video
Materiały
w formie video
Nieograniczone wsparcie
Nieograniczone
wsparcie
Teoria i praktyka
Teoria
i praktyka
Zwrot finansów
Gwarancja zwrotu finansów
Nieograniczony dostęp
Nieograniczony dostęp

Kto poprowadzi szkolenie

Tadeusz Sowiński

Specjalista w dziedzinie żywienia oraz suplementacji w sporcie. Autor ponad 3800 artykułów. Współpracujące ze sportowcami klasy mistrzowskiej, jak również z osobami trenującymi amatorsko, dla własnej satysfakcji. Prelegent podczas wielu konferencji, kongresów, wystąpień.
Poznaj Tadeusza
Masz pomysł na szkolenie?

Twój pomysł na szkolenie w połączeniu z naszą wiedzą i doświadczeniem pozwoli nam razem stworzyć wartościowe szkolenie. Podziel się z nami pomysłem!

Zarejestruj się na stronie Centrum Szkoleń Sportowych
Masz pytania?

Napisz do nas bezpośrednio na adres: kontakt@szkoleniacss.com lub skontaktuj się przez formularz.

Cena
139 
Zainwestuj